Léto v Jizerkách

Zarytým nadšencům zimních sportů se může zdát, že trávit letní dovolenou na horách nemá příliš smysl. Opak je ale pravdou a horská letní příroda i zdejší atmosféra dokáže být velmi překvapivá. Jizerské hory se v létě promění v letní destinaci plnou cyklotras a turistických stezek, v místo, které nabízí rozmanité výlety za přírodou i poznáním horské kultury či české historie. Návštěvníci tak mají příležitost podívat se i do míst, na které se s běžkami či lyžemi jen stěží dostanou.

Jizerské hory zná téměř každý, málokdo však již ví, že patří mezi nejčistší hory u nás.  Každý, kdo hledá autentický zážitek v horské přírodě, se vším, co k němu patří, včetně horských túr, cyklo výletů, nordic walkingu či třeba jen procházek po horských loukách a stráních v rámci poklidné rodinné dovolené, si tu najde své.

Toulky přírodou Jizerských hor

Do „Jizerek“, jak jim familiárně říkají nejenom zdejší, ale také turisté, se můžete vydat po celý rok. V létě vás uchvátí hluboké lesy, nesčetné vodopády, horské louky či zdejší slatě. Jizerská příroda je rozmanitá a je také domovem mnohých chráněných druhů rostlin i zvířat. Při troše štěstí na ně při svých toulkách jizerskou přírodou, třeba během Vaší rodinné dovolené, skutečně narazíte.

Sport na všechny způsoby

Kopce a hory Jizerských hor jsou doslova druhým domovem jedinců se sportovní duší. Kvalitní infrastruktura a vysoká úroveň sportovního zázemí je jistotou skvělého sportovního zážitku. V létě jsou Jizerky vyhledávány pro turistické a v posledních letech stále častěji také cyklistické výpravy. Pro svůj oblý reliéf zde mají cyklisté ideální podmínky, kterých náležitě využívají. Velmi hustá síť značených turistických cest uspokojí doslova každého. Nejenom cyklisté, ale také třeba horolezci zde najdou vše, co si sportovec může přát.  Váš sportovní zážitek z „Jizerek“ bude nezapomenutelný!

Hlavní sportovní areály Jizerských hor:

Vše pro pohodovou rodinnou dovolenou

Ačkoliv je zázemí pro rodiny s dětmi na západě samozřejmostí, u nás jsou standardní a nadstandardní služby ještě „v plenkách“. Neplatí to však pro Jizerky! Ať už v lyžařských či sportovních areálech, restauracích či muzeích, všude počítáme nejen s vámi, ale i vašimi ratolestmi a snažíme se nabídku služeb a zázemí upravit tak, abychom vás ušetřili co nejvíce starostí a vy si tak mohli svou rodinnou dovolenou pořádně užít a vychutnat. Samozřejmostí jsou sportovní instruktoři pro děti, dětské koutky a hřiště, hlídání přímo na svahu a jídelní lístky přizpůsobené dětské stravě. Rodinnou dovolenou si tu užijete jako nikdy předtím.

Skvělá poloha, velký výběr ubytování

Neopomenutelnou výhodou Jizerských hor je jejich poloha. Z Prahy, ze Středočeského kraje, ale také Polska a Německa se sem dostanete pohodlnou cestou po dálnici, která navíc netrvá dlouho. Další výhodou je široká nabídka ubytování. Ať už hledáte romantickou roubenku, soukromí v apartmánu, luxus a pohodlí v hotelu či rodinný penzion s dětským hřištěm, tady najdete vše!