Novinky na rozhledně Královka

02.06.2014
Typ akce Kultura
Ve městě Janov nad Nisou

Zdroj: Novinky z Jizerek, červen 2014, Turistický region Jizerské hory, www.jizerky.cz

V červnu roku 2013 získala do svého vlastnictví celý areál Královka, včetně rozhledny a přilehlých budov,

společnost KISSES s. r. o.. Záměrem společnosti je provést celkovou revitalizaci areálu Královka tak, aby mohl opět sloužit široké veřejnosti, stejně jako to bylo v dobách jeho největší slávy. V současné době jsou konzultovány plány oprav, které budou probíhat v několika etapách. V první etapě je plánována celková rekonstrukce hlavní budovy a rozhledny. Při použití moderních stavebních technologií a materiálů je záměrem co nejvíce se přiblížit původní Královce, která byla postavena začátkem minulého století. Za pomoci architektů jsou pečlivě dohledávány v dostupných archivech podklady, vypovídající o původním vzhledu Královky, včetně informací o použitých materiálech.

Na jaro 2014 je naplánováno otevření nové samoobslužné restaurace v suterénu hlavní budovy, která by měla výletníkům nabídnout rychlé občerstvení v příjemném a moderním prostředí s výbornou kuchyní a s možností využití prostorné terasy. 

V další etapě se bude pracovat na obnově původní restaurace v hlavní budově. Těšit se můžete na stylovou restauraci ala carte s krásným výhledem do okolí. V dubnu 2014 bude zahájena rozsáhlá celková rekonstrukce rozhledny, kdy dojde k opravě kamenného pláště věže, instalaci nového ochozu, rekonstrukci střech, demontáži a novému citlivějšímu umístění antén. Pozadu nezůstane ani schodiště a vnitřní prostory. Veškeré práce jsou plánovány na dobu cca dvou měsíců, proto v této době může být přístup na rozhlednu krátkodobě omezen.

V současné době probíhají práce spojené s vyklízením všech objektů v areálu a v měsících březnu – květnu 2014 dojde k demolici energeticky a prostorově nevyhovujících objektů, a to dvou ubytoven a garáží. Na jejich místě budou v dalších etapách revitalizace postaveny nové objekty, které budou respektovat dominantu původní restaurace s hotelem a rozhledny. Měl by zde vyrůst nový hotelový komplex a to vše pod dohledem renomovaných architektů a dotčených orgánů.

Revitalizace areálu Královka se bude týkat i venkovních prostor, které budou přístupné široké veřejnosti. Nebude chybět prostorné dětské hřiště s posezením. Vzhledem k náročnosti celého projektu nejsou ještě stanoveny přesné termíny jednotlivých etap rekonstrukce. 

Více informací najdete na www.hotelkralovka.cz

Všechny vybrané prostředky od návštěvníků rozhledny, které jsou shromažďovány od podzimu roku 2013 po převzetí areálu novým majitelem, jsou a budou použity na její rekonstrukci a údržbu.

Rozhledna a stánek s občerstvením jsou otevřeny každý den (vyjma dnů s velmi špatným počasím) mezi 9.00–17.00 h.

Vstupné na rozhlednu (platí se ve stánku): dospělí: 25 Kč, děti (3–12 let) 15 Kč. Parkování v areálu: cena celý den: 60 Kč

Rozhledna může mít v době své rekonstrukce (duben–květen 2014) omezený přístup pro veřejnost. Týká se především pracovních dnů.

 

Počasí právě teď
Kalendář
Srpen 2022
po út st čt so ne
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930311234
všechny akce